společnosti ve skupině:

Víte, které profese se řadí mezi opravdu nebezpečné?

K velkému rozšíření portfolia CERATIZIT došlo v oblasti hydraulických upínačů, protože právě díky nim vynikne potenciál upnutých nástrojů. Mimořádnou produktivitu nabízejí nové frézy a na šetrnost k přírodním zdrojům při zachování vysokého výkonu sází nová řada vrtáků.

Hydraulické nástrojové upínače se díky své mimořádné přesnosti a efektivitě etablovaly jako opravdový průkopník v obrábění a současná technologie upínání nástrojů již není bez těchto pomocníků myslitelná. Využitím pozitivních vlastností hydraulického upínání lze dosáhnout spolehlivého a přesného upnutí nástrojů. Ve srovnání s jinými upínacími systémy nabízejí hydraulické upínače snížení vibrací, delší životnost nástrojů, lepší kvalitu obrobených povrchů a snadnou manipulaci. Aby však bylo možné pokrýt širokou škálu požadavků různých průmyslových odvětví, je zapotřebí nabídnout odpovídající počet variant.

Přesné, stabilní, snadné a kvalitní 

Obě varianty upínačů HyPower dokonale kombinují maximální přesnost (obvodová házivost do 3 μm) a spolehlivou stabilitu upnutí. Díky pokročilé technologii hydraulické expanze nabízejí upínače HyPower Rough a HyPower Access 4.5° vynikající soustřednost a velkou upínací sílu pro optimální výsledky. Další schopností hydraulického upínání je tlumení vibrací, a tedy i snižování zatížení vřetena, což výrazně prodlužuje životnost nástroje a vede k vyšší kvalitě opracovaných povrchů. Dalším výsledkem tlumených vibrací jsou pak snížené emise hluku. I komplikovaná manipulace je s využitím hydraulických upínačů minulostí. S vynaložením skutečně malého úsilí lze tyto nástroje reprodukovatelně a spolehlivě upnout pouze pomocí šestihraného klíče, a to během několika sekund. Uživatelé navíc šetří drahocenný čas ve srovnání s jinými upínacími systémy, protože jsou eliminovány mezikroky, jakými jsou například procesy nahřívání a chlazení, s nimiž se setkáváme u tepelného upínání. Kvalitu a spolehlivost zaručují vysoce kvalitní materiály a vysoká úroveň zpracování. Díky všem popsaným faktorům jsou nové hydraulické upínače HyPower předurčeny k dlouhodobému používání. Vyšší řezné hodnoty ke zvýšení produktivity nepředstavují pro produkty HyPower žádný problém. Bonusem pro uživatele je i to, že snížené vibrace zajišťují, a navíc i prodlužují, optimální životnost těchto řezných nástrojů. I z hlediska bezpečnosti obsluhy mají hydraulické upínače, oproti těm tepelným, značné výhody: odpadá riziko popálení i obecné riziko dalšího zranění při běžné manipulaci. Spolehlivost hydraulických upínačů je velmi vysoká, neboť nástroje jsou optimálně drženy s maximální upínací silou, čímž zajišťují vynikající výsledky při obrábění. 

Hydraulické upínače VDI 

CERATIZIT nezapomíná ani na oblast soustružnických center, kde nedávno prezentoval hydraulické upínače s VDI rozhraním pro upínání nástrojů s válcovými stopkami, vyvrtávacích tyčí a válcových nástrojových držáků pro revolverové hlavy soustruhů. Upínače mají možnost vnitřního přívodu chladicí kapaliny. Standardně jsou k dispozici v průměru 20 mm v rozhraní VDI 30 a VDI 40. V nabídce je i varianta válcové stopky pro soustružnická/frézovací centra s vnitřním přívodem chlazení, a to v průměrech 16 a 20 mm s vnějším průměrem válce 32 mm a v průměrech 16, 20 a 25 mm pro vnější průměr válce 40 mm. 

Široké aplikační použití 

Vyměnitelné břitové destičky s označením ONKU 080608… pro systém MaxiMill 273-08 jsou k dispozici ve dvou geometriích a pěti TK třídách, což pokrývá širokou škálu obráběných materiálů, od všeobecné oceli až po legované oceli, včetně litiny. Díky modernímu PVD i CVD povlaku se lze snadno přizpůsobit obráběnému materiálu a řezným podmínkám. Vysoká kvalita povlaku poskytuje optimální ochranu proti opotřebení a dlouhou životnost. Zvětšená tloušťka břitové destičky ONKU 08 (s = 6,5 mm) a velký rohový úhel 135° zlepšují stabilitu a přispívají k tomu, že systém je velmi spolehlivý, a to i při vysokých rychlostech a úběrech. Je třeba zmínit i snadnou manipulaci při výměně břitové destičky. 

Potřebujete něco víc? 

Frézování s frézou MaxiMill 273 je vysoce efektivní, všestranné a nákladově velmi zajímavé, a to díky 16 břitům na jedné destičce. Kdo hledá optimální poměr mezi cenou a výkonem na břit, tak tento frézovací systém ho nabízí plnou měrou. Frézovací systém Maxi-Mill 273 kombinuje přesnost, vysoké řezné rychlosti, dlouhou životnost nástroje a vynikající kvalitu povrchu.